Żłobek Miejski w Gostyniu to placówka, w której stwarzane są warunki bytowe zbliżone do warunków panujących w domu. Oprócz sprawowania nad dziećmi opieki, zadaniem żłobka jest również tworzenie warunków do wszechstronnego i harmonijnego rozwoju dzieci.
W żłobku prowadzone są zajęcia dostosowane do wieku i rozwoju psychomotorycznego dziecka, których celem jest stymulowanie rozwoju we wszystkich sferach.
Placówka zapewnia także wyżywienie, odpoczynek oraz aktywny pobyt na świeżym powietrzu. Żłobek pomaga dziecku w zdobyciu doświadczeń, które są nieosiągalne podczas przebywania w domu. Przede wszystkim dziecko zyskuje to, czego nie jest w stanie zapewnić mu najlepsza babcia czy niania, a mianowicie możliwość przebywania wśród rówieśników.
W Żłobku Miejskim w Gostyniu bardzo ważną rolę odgrywa współpraca rodziców z opiekunami. Relacje pomiędzy rodzicami a opiekunami są oparte na ścisłej współpracy, aby wspólnie dążyć do jednolitości oddziaływań wychowawczych.
Żłobek spełnia swoje zadania w sposób zapewniający najlepszą jakość wykonywanych usług. Dążymy do tego aby uczęszczanie do żłobka sprawiało dzieciom radość, a rodzicom powracającym do aktywności zawodowej dawało poczucie, że ich pociechy oddane są w dobre ręce!

 

Dzieci są naszą inspiracją

 

Żłobek Miejski w Gostyniu to miejsce stworzone z myślą o najmłodszych.
Dla nas najważniejsze jest dziecko!

 

Działamy kreatywnie, stymulujemy rozwój dzieci poprzez prowadzenie zajęć edukacyjnych w formie kreatywnej zabawy;

Zapewniamy dzieciom bezpieczeństwo i profesjonalną opiekę dzięki wykwalifikowanej kadrze pedagogicznej;

Intensywnie współpracujemy z rodzicami oraz angażujemy rodziców w życie żłobka;

Efektywnie wspieramy rodziców w ukierunkowaniu rozwoju dziecka, zgodnie z jego potencjałem i możliwościami;

Ciągle podnosimy kwalifikacje kadry pedagogicznej poprzez udział w szkoleniach;

Każdemu maluchowi zapewniamy komfortowe warunki pobytu w żłobku oraz przyjazną, ciepłą atmosferę;

Oferujemy atrakcyjny program pracy z dziećmi.

 

Edukacja to dla nas kreatywna zabawa

 

W Żłobku Miejskim w Gostyniu poza profesjonalną opieką, skupiamy się również na edukacji poprzez kreatywną zabawę. Celem zajęć prowadzonych w naszym żłobku jest wszechstronne wspomaganie rozwoju dzieci, rozwijanie ich naturalnych zdolności oraz predyspozycji. Podczas zajęć stosujemy różne metody i formy pracy. Dysponujemy bogatym zapleczem materiałów edukacyjnych, pomocy dydaktycznych oraz plastycznych .
Zajęcia prowadzone w żłobku dostosowane są do wieku i rozwoju psychomotorycznego dzieci. Podzielone zostały na następujące moduły:

 

  1. Zajęcia z elementami integracji sensorycznej – maluchy poznają otaczający świat całym swoim ciałem, wszystkimi zmysłami. Dzieci słuchają, obserwują, badają dotykiem, smakiem i węchem. Ćwicząc na bardzo różnych materiałach i fakturach dzieci pobudzają wszystkie zmysły;
  2. Zajęcia dydaktyczne – to zajęcia z wykorzystaniem pomocy dydaktycznych. Celem tych zajęć jest wspieranie rozwoju poznawczego dziecka, rozwój mowy i poszerzanie słownictwa oraz kształtowanie wyobraźni;
  3. Zajęcia plastyczne – maluchy kształtują zręczność manualną, rozwijają twórcze myślenie oraz wyobraźnię;
  4. Dziecięce eksperymenty – dzieci odkrywają magiczny świat przyrody, ruchu, światła, dźwięku. Dynamiczny charakter zajęć z wykorzystaniem rekwizytów i prostych substancji codziennego użytku, doskonale łączy naukę z kreatywną zabawą;
  5. Zajęcia ruchowe – poprzez zabawy ruchowe dzieci rozwijają ogólną sprawność fizyczną.

 

Dzieciństwo jest tutaj radosne

 

Dążymy do tego aby każdy dzień spędzony w żłobku pozostał dla dziecka radosnym wspomnieniem. W swojej codziennej pracy stawiamy na bezpieczeństwo, wysoką jakość opieki i harmonijny rozwój dzieci. Dokładamy wszelkich starań aby maluchy poczuły się w naszym żłobku jak w domu a uśmiech dziecka jest dla nas największą nagrodą.

Żłobek Miejski w Gostyniu to miejsce, w którym stawiamy na wysoką jakość opieki, bazując na bezpiecznym przywiązaniu i podążaniu za dzieckiem. Dbamy o to, aby każdemu maluchowi dać ciepło i bliskość, a jego potrzeby i emocje traktujemy z szacunkiem. Zauważamy i doceniamy choćby najmniejsze osiągnięcia każdego maluszka.

Skip to content